Kategorie

Wyszukiwarka

Rozmiar

Sezon

Producent

Producenci

Hydrografika_Lublin
polska mołdawiaStatystyki zbiorcze na stronę

eBiuletyn-Newsletter

 

PROSTOWANIE FELG

 


Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą w dziedzinie naprawy felg  stalowych i aluminiowych.


 

Typowe uszkodzenia felgi to bicie promieniowe lub osiowe oraz krzywizny obrzeża felgi. Takie uszkodzenia w sposób znaczący wpływają na żywotność opony, układ kierowniczy, układ zawieszenia a przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy.

 

Felgi stalowe oraz aluminiowe można prostować pod warunkiem, że są to nie wielkie uszkodzenia, a przystosowana do tego celu maszyna jest najwyższej jakości i wyposażona w odpowiednie kształtowe nakładki.

 

Nasz Serwis jest wyposażony w takie urządzenie.

Usługi dotyczące felg to:
• Prostowanie felg aluminiowych
• Prostowanie felg stalowych
• Naprawa usterek felg – pęknięcia

 

Częste pytanie zadawane przez klientów: Czy felga będzie idealnie prosta ?

Celem prostowania felg jest doprowadzenie felgi do stanu użytkowego. Nie zawsze jest możliwe idealne doprowadzenie felgi do jej idealnego kształtu. Najważniejsza jest płaszczyzna na której osadza się opona a nie rant. Wszystkie felgi wyprostowane przez nasz serwis nadają się do jazdy.


Czy naprawiacie felgi popękane ?

Oczywiście świadczymy usługi napawania fragmentów felg oraz spawania. Bardzo często w przypadku mocnych uszkodzeń istnieje możliwość, że podczas prostowania felga pęknie - nie trzeba przedwcześnie panikować ponieważ nasz serwis dysponuje specjalna spawarka TIG która umożliwia w osłonie argonu pospawanie pęknięcia zapewniając odpowiednią wytrzymałość spawu.


Co zrobić z mocno uszkodzonymi rantami felg ?

Nasz serwis dysponując odpowiednimi narzędziami ma możliwość obróbki rantu. Obróbka polega na stoczeniu rantu w taki sposób aby uszkodzenia były nie widoczne. Usługa ta jest stosowana w 70 % felg aluminiowych przed renowacją.


Czujniki ciśnienia a prostowanie felgi aluminiowej / stalowej ?

Coraz częściej w autach osobowych montowane są czujniki ciśnienia w kołach. Najczęściej są one dokręcane do specjalnej gilzy wentyla wewnątrz koła. Dla naszego serwisu nie jest problemem serwis auta wyposażonych w czujniki ciśnienia wszelkiego rodzaju.
Nasz serwis nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzone czujniki w momencie odkręcania ich od felg (w celu naprawienia felgi) oraz odkręcania aluminiowych kapturków (najczęstszym problemem jest korozja gilzy). Nie bierzemy także odpowiedzialności za prawidłowe działanie czujników w przypadku naprawy felgi w której nie da się odkręcić czujnika ciśnienia.


Najważniejszym pytaniem jest : Ile będzie kosztowało prostowanie felgi ?

Cena uzależniona jest od uszkodzenia, nie ma możliwości stworzenia cennika, który był by w stanie przedstawić pełną ofertę cenową. Stosujemy zasadę, że prostowanie felgi aluminiowej zaczyna się od 50 zł/netto, felgi stalowej od 30 zł/netto. Nie znaczy to, że naprawa będzie kosztowała równo tą sumę. W zależności od uszkodzeń serwis wycenia koszt naprawy przed rozpoczęciem naprawy. W zależności od kosztu całkowitego usługi doliczane są dodatkowe czynności takie jak serwis oponiarski, montaż - demontaż czujników.


Dlaczego warto wybrać naszą firmę ?

Nasz serwis wyposażony jest w specjalne urządzenia do serwisu opon nisko profilowych. Możliwy jest serwis wszystkich opon w autach osobowych oraz dostawczych. Zapewniamy poprawne wykonanie usługi. Nie podejmujemy się naprawy felg, które według nas mogą stanowić niebezpieczną dalszą eksploatacje.! Wykonujemy usługę prostowania i spawania felg w jednym miejscu.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

- Spawanie felg

Bardzo często w przypadku felg aluminiowych, podczas mocnego uderzenia felga pęka. Wyposażyliśmy się w profesjonalne urządzenie spawalnicze metodą TIG w osłonie argonu, dzięki któremu pospawanie felgi aluminiowej nie jest problemem. Oprócz spawania pęknięć, urządzenie wykorzystujemy do napawywania rantów poobdzieranych przez krawężniki. Sam proces w przypadku naprawy rantów nie wystarcza, felga jest później obrabiana mechanicznie .

 

 

CENNIK  PROSTOWANIA FELG

 

 

Felgi  stalowe -  50 zł  -  70zł

/ montaż  i demontaż opony . prostowanie ,wyważanie /

 

 

Felgi  aluminiowe  13” – 16 ” – 70 zł - 150zł

od 17”  -  120 zł - 200zł

/ montaż  i demontaż opony . prostowanie podstawowe  ,wyważanie /

 

 

 

- usługa  dodatkowa  - spawanie 1 pęknięcia  - 30 zł

- montaż i demontaż czujników  ciśnienia  -1 szt. 30 zł

 

- w przypadku skomplikowanego  prostowania felgi  aluminiowej  cena  uzgadniana jest indywidualnie przed  wykonaniem usługi .


Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Suma 0,00 zł

Złóż zamówienie z obowiązkiem zapłaty

Promocje

Aktualnie brak promocji

CENNE INFORMACJE